Sprawdź jak mieć piękną cerę!

Author

Categories

Share

Piękna cera jest przede wszystkim zadbana, dlatego w tym wpisie dowiesz się, jak dbać o swoją skórę.

“Pozbądź się kosmetyków ze sztucznym składem”

To one niszczą i maskują Twoje naturalne piękno. Przed każdym zakupem dokładnie sprawdzaj skład kosmetyku. Pomoże Ci w tym darmowa aplikacja na telefon. Niektóre kosmetyki pielęgnacyjne zawierają mocno szkodliwe związki chemiczne. Na szczęście istnieją również takie, które mają naturalny skład. Poszukaj w internecie naturalnych zamienników lub alternatyw (np. jako odżywka do rzęs świetnie sprawdzi się olejek rycynowy, który wydłuży, przyciemni i pogrubi rzęsy).

Nie dotykaj twarzy

Bez tego się nie obejdzie, jeśli marzysz o pięknej cerze. Na naszych dłoniach znajduje się bardzo dużo zarazków. Dotykanie przedmiotów, na których roi się od nich i przenoszenie ich  później na twarz, nie jest dobrym pomysłem. Z kolei rozdrapywanie krostek skutkuje roznoszeniem się bakterii i powstawaniem kolejnych pryszczy.

Czyść telefon i wymieniaj poszewkę

Ze wszystkich przedmiotów codziennego użytku te dwa mają najbliższy kontakt ze skórą na twarzy. Codziennie czyść telefon i staraj się go nie zabrudzać. Nie jedz nad nim posiłków i nie zabieraj go do toalety.

Poszewkę wymieniaj przynajmniej raz na dwa tygodnie. Łóżko jest siedliskiem mikroorganizmów i roztoczy, więc warto zadbać w nim o czystość. Podobnie z ręcznikiem, który ma kontakt z twarzą – staraj się wymieniać go możliwie jak najczęściej. Dobrym sposobem (choć mało ekonomicznym) jest osuszanie buzi jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Zdrowo się odżywiaj

Jesteś tym, co jesz. Wszystko co jesz wpływa na Twój wygląd. Przede wszystkim unikaj słodyczy. Zawarte w nich cukry proste są wielkimi wrogami pięknej cery. Zastąp je owocami, ale uważaj, bo zawarta w nich fruktoza też jest cukrem prostym, mimo że jest o wiele lepsza od słodyczy. Owoce zawierają też mnóstwo witamin, które pozytywnie wpływają na stan cery. Unikaj także ostrych przypraw i soli, ponieważ one także nie są dobre dla buzi.

Author

Share