Spędzaj czas produktywnie!

Author

Categories

Share

W tym wpisie podpowiemy Ci co robić, żeby nie chcesz marnować czasu, a także przedstawimy ukryte sposoby na naukę!

Wakacje, weekend, ferie… Zawsze gdy mamy trochę wolnego pojawia się problem – jak spędzić czas, aby nie zmarnować dnia? Leżenie na kanapie i przeglądanie telefonu nie prowadzi do niczego dobrego. Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na produktywne spędzenie czasu.

Oglądaj filmy w języku angielskim.

W ten sposób może nie zrozumiesz dokładnie 100% filmu, ale poszerzysz zakres słownictwa i nauczysz się poprawnej wymowy. To samo z niemieckim czy francuskim. Mniej zaawansowani mogą włączyć napisy w danym języku, to duże ułatwienie, ale nadal możemy się wiele nauczyć 🙂

Obserwuj mądre kanały na YouTube. Włącz sobie od niechcenia odcinek na jakiś językowy temat lub zobacz na ile pytań z matury jesteś w stanie odpowiedzieć. A może jakieś ciekawostki ze świata lub doświadczenia z zakresu chemii lub fizyki? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Czytaj rozwijające książki. Wiadomo, że saga Zmierzch czy Harry Potter są fajne, ale raczej nie poszerzysz dzięki nim swoich horyzontów. Sięgnij po poradniki lub pozycje poruszające jakieś konkretne problemy.

Ćwicz podczas wykonywania innych czynności. Podczas oglądania telewizji lub serialu porozciągaj się, rób przysiady lub skacz na skakance. Pamiętaj, żeby napinać przy tym mięśnie brzucha. Na macie też można oglądać film, a przy okazji trochę się poruszać i popracować nad swoją formą.

Zrób porządek.

Na biurku, pod łóżkiem, w szafie… To prawda, że bałagan robi się sam i to na dodatek często, ale w uporządkowanej przestrzeni żyje się lepiej.

Uwieczniaj piękne chwile. Miej zawsze pod ręką aparat i uwieczniaj najpiękniejsze momenty, tak aby później móc wrócić do tych cudownych momentów.

Author

Share