Pokonaj nieśmiałość, sprawdź

Author

Categories

Share

Jesteś nieśmiała? Rozmowa z kimkolwiek przyprawia Cię o palpitacje serca? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Bycie nieśmiałą to wada czy zaleta? Zależy, jak na to spojrzeć. Nieśmiałe dziewczyny często są postrzegane jako urocze i słodkie, ale z drugiej strony czasem może być im ciężko, bo np. nie mają odwagi zagadać do kogoś, czy powiedzieć czegoś wprost.

Pewność siebie jest czymś dobrym. Wiemy czego chcemy, rozmawiamy o wszystkim bez przeszkód. Zbyt wielka pewność siebie może być jednak zgubna. Najlepiej jest znaleźć złoty środek.

“Musisz się odważyć zrobić pierwszy krok!”

Możesz zacząć od zagadania do przypadkowej osoby na ulicy. „Przepraszam, która godzina?”, „Jak mogę dojść do rynku? Może chciałabyś mnie tam zaprowadzić?”.

Po drugie: Ćwicz! Widzisz jakiegoś chłopaka czy dziewczynę czytającą książkę? Zagadaj. „Hej, co czytasz? Polecasz tę książkę?”. Możesz nawet tak po prostu zacząć rozmowę z kimś obcym. Boisz się? Tak naprawdę istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że jeszcze kiedyś spotkasz tę osobę ponownie. Możesz za to wiele zyskać, bo w ten sposób łatwo nawiązać wartościowe znajomości. Jeśli będzie Ci łatwiej poproś przyjaciółkę lub przyjaciela o wsparcie. We dwójkę będzie Wam raźniej, a jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możecie się pośmiać, zaczepiając ludzi na ulicy.

Po trzecie: Staraj się być bardziej otwartą dla ludzi, których już znasz. Chyba, że lepiej Ci idzie z obcymi – patrz punkt wyżej. Nie ma nic trudnego w zagadaniu do koleżanki z klasy, choćby o zadanie domowe, ale im więcej razy to zrobisz, tym więcej wprawy w tym nabierzesz. Przede wszystkim nie dawaj się natrętnym myślom, że ktoś Cię wyśmieje. Zawsze może się znaleźć ktoś niemiły, tacy są ludzie. Nie można się jednak zrażać i brać tego do siebie. Udowodnij sobie i innym, że dasz radę!

Author

Share