Produkty, których powinnaś unikać podczas diety

Author

Categories

Share

Chcesz zrzucić kilka kilogramów i postanowiłaś przejść na dietę? Sprawdź, jakich produktów powinnaś unikać, żeby schudnąć.

Przejście na dietę wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Niestety nie zawsze rezygnacja że słodyczy i fast foodów wystarczy, aby osiągnąć zamierzony cel. Poniżej przedstawiamy pozostałe produkty, których należy unikać w czasie redukcji.

Produkty, których powinnaś unikać podczas diety

Sosy na bazie śmietany. Choć w smaku przewyższają inne sosy, to niestety będąc na diecie powinniśmy ich unikać. Mniej kaloryczny będzie jogurt naturalny albo grecki.

Słodzone napoje. Nie mamy na myśli tylko napojów gazowanych, ale również soki owocowe i smakowe wody. Zawsze warto czytać etykiety i sprawdzać ile te napoje mają w sobie cukru.

Lody. Należy przede wszystkim unikać tych polanych czekoladą oraz z polewą, bo one są najbardziej kaloryczne. Z kolei sorbety czy zwykły Big Milk nie zrujnują naszej diety, więc od czasu do czasu można po nie sięgnąć (byle nie codziennie:).

Brązowy cukier. Często wydaje nam się, że cukier brązowy jest dobrą alternatywą dla tego białego i używamy go w dużych ilościach. Lepiej sięgnąć po ksylitol lub erytrol.

Produkty „light”. Choć produkty z dopiskiem ,,light” mają najczęściej obniżoną zawartość tłuszczu, to w zamian dodawany jest do nich cukier lub niezdrowe słodziki. Czasami lepiej sięgnąć po zwykły produkt, który jak się okazuje jest bardziej ,,fit”.

Banany. Owoce są zdrowe, jednakże jedne zawierają mniej, a inne więcej kalorii. Banany zaliczają się akurat do tej drugiej grupy. Nie możemy ich jeść bezkarnie, bo nie tylko nie schudniemy, ale możemy wręcz przytyć. Oczywiście są lepszą przekąską niż baton, ale w połączeniu z czekoladą czy masłem orzechowym mogą stworzyć prawdziwą bombę kaloryczną.

czego nie jeść na diecie

Author

Share